77. Ասա՛ յուրաքանչյուր սլաքին համապատասխան թիվը, դրանցից յուրաքանչյուրի համար ասա՛ նրա հարևան կլոր տասնյակները, հարևան կլոր հարյուրյակները և հարևան կլոր հազարյակները: Ո՞րն է այդ թվի ամենամոտ կլոր տասնյակը:
54 791
հարևան կլոր տասնյակները-54 790
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 800, 54 600
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 790
54 806
հարևան կլոր տասնյակները-54 810
հարևան կլոր հարյուրյակները —54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 810
54 820
հարևան կլոր տասնյակները- 54 810, 54 830
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 820
54 823
հարևան կլոր տասնյակները- 54 820, 54 830
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 820
54 838
հարևան կլոր տասնյակները- 54 830, 54 840
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 840
54 849
հարևան կլոր տասնյակները- 54 840, 54 850
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները —53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 850
54 858
հարևան կլոր տասնյակները- 54 850, 54 860
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը — 54 860
54 869
հարևան կլոր տասնյակները- 54 860, 54 870
հարևան կլոր հարյուրյակները — 54 700, 54 900
հարևան կլոր հազարյակները — 53 000, 55 000
ամենամոտ կլոր տասնյակը —54 870
78. Կարդա՛ Այգի մեկնբանություններն ու կատարի՛ր առաջադրանքը:
79. Հաշվի՛ր արտահայտության արժեքը:
5x(532-483)=245
532-483=49
5×49=245
60x(4000-2676)+748=80188
4000-2676=1324
60×1324=79440
79440+748=80188
62x(4880:80-244:4)=0
4880:80=61
244:4=61
61-61=0
62×0=0
4242-(3415-1280)=2107
3415-1280=2135
4242-2135=2107
324216-(43015-1200):5=240578
43015-1200=41815
41815:5=8363
324216-83638=240578
215432-55x(42240:60-407)=199097
42240:60=704
704-407=297
297×55=16335
215432-16335=199097